Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Předání cen nejlepším armádním sportovcům v roce 2017

Publikováno: 7.11.2017 Autor: Štefan Roško

Dne 26. října v prostorách domu armády Praha proběhlo vyhlášení nejlepších armádních sportovců v roce 2017.  ...

Granáty dělostřelců prověřily techniku i nové rekruty

Publikováno: 6.11.2017 Autor: Štefan Roško

Ostrými střelbami ze samohybných kanónových houfnic DANA vyvrcholilo tento týden v Doupovských horách na Karlovarsku mezinárodní cvičení Joint Fires 2017. Do dvoutýdenních manévrů 13. dělostřeleckého pluku se zapojili příslušníci Aktivní zálohy i noví rekruti.  ...

Rozhovor s poručíkem Jakubem Seidlem

Publikováno: 4.10.2017 Autor: Štefan Roško

Ahoj Kubo. Pověz nám něco o sobě, o tvých plánech, rozhodnutích a celkově o tvé službě v AČR. Začněme například tím, kolik ti je let?25Byla studia na Univerzitě obrany náročná?Dělostřelecký obor je náročný, ale když tomu člověk věnuje trochu času, tak se to zvládnout dá.

Zocelování dělostřelců

Publikováno: 2.10.2017 Autor: Štefan Roško

U 13. dělostřeleckého pluku proběhl čtrnáctidenní doškolovací intenzivní výcvik (DIV) pro nově nastoupivší „dělostřelce“. Až sedm tuctů nových příslušníků útvaru bylo rozděleno do tří čet o třech družstvech tak, aby si nováčci za dva týdny odnesli maximum vědomostí a dovedností.

Dělostřelci navyšují své schopnosti

Publikováno: 6.9.2017 Autor: Štefan Roško

Specialisté dělostřeleckého průzkumu - dělostřelečtí návodčí tzv. Forward Observer (FO) jsou trénováni k vedení průzkumu, navádění paleb pozemního dělostřelectva. Jejich primárním úkolem je zjišťování nepřátelských cílů na předním okraji vojsk nepřítele, a proto jsou přidělování k jednotlivým mechanizovaným a výsadkovým rotám bojových praporů.

Stránky

Nahoru